" "
Kategorie blog

Facebook Nancy Instagram Nancy

Czy warto wybrać się na 1-dniową wycieczkę na Santorini 1
Czy warto wybrać się na 1-dniową wycieczkę na Santorini

 

Czy warto wybrać się na 1-dniową wycieczkę na Santorini?

 

Gdy tylko podjęliśmy decyzję że lecimy na Kretę to wiedziałam że wycieczka na Santorini jest „must see”. Zobaczenie tej półokrągłej wysepki na którą codziennie przybywa tysiące turystów było moim marzeniem od dawna. Co prawda obawiałam się rejsu i tłumów- słyszałam dużo negatywnych opinii na ten temat jednak stwierdziłam że muszę skorzystać z okazji. Długo zastanawialiśmy się nad tym czy wybrać opcje 1 czy 2-dniową. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wycieczkę jednodniową z lokalnego biura podróży @zwiedzajkrete.pl. Ceny są o połowę niższe w porównaniu do Itaki lub TUI. Pani Kinga odpowiedziała na każde moje pytanie (a wiecie jak to jest z kobietami w ciąży hihi) pomogła i doradziła a Polski przewodnik który był z nami od początku do końca rejsu zadbał o to abyśmy się nie nudzili więc ocena 10/10 – POLECAM w 100%.

 

 

Decydując się na Santorini miejcie na uwadze, że wyjazd jest rano a powrót do hotelu między 22/22:30. O godz 6 rano autokar zawiózł Nas na prom którym przez 3 h płynęliśmy na wyspę. Bałam się tego rejsu. Obawiałam się że będzie kołysało i nie zniosę tej podróży dobrze ze względu na 30 tydzień ciąży. Jednak rejs okazał się wspaniałą formą podróży a sam prom był bardzo elegancki, posiadał dwie restaurację oraz miejsca do odpoczynku. Na Santorini dopłynęliśmy około godz 11:30 gdzie już czekał autokar który zawiózł nas do miasteczka Oia. Po drodze Pani Edyta (przewodnik) przybliżyła nam historię wyspy opowiadając fajne ciekawostki. W miasteczku mieliśmy 2,5h czasu wolnego i zaczęło się :)

Ku mojemu zdziwieniu nie było tłumu turystów. Powoli zagłębialiśmy się w poszczególne alejki i sprawdzaliśmy gdzie kadr do zrobienia zdjęć będzie najlepszy. Niektórzy tylko zwiedzali, natomiast osoby które chciały zrobić zdjęcia ustawiały się w rzędzie i czekały na swoją kolej. Nikt nikomu nie przeszkadzał. Nie spotkałam się z przepychankami i nie miłymi sytuacjami. Najdłużej bo około 15 minut czekaliśmy aby zrobić zdjęcie w najpopularniejszym punkcie Oia które często jest widoczne na pocztówkach – zdjęcie poniżej:

 

Po 2 h udaliśmy się do Firy gdzie również mieliśmy tyle samo czasu na zwiedzanie. W tej miejscowości zachwycaliśmy się wąskimi uliczkami wyłożonymi białymi kafelkami i białymi budynkami. Zjedliśmy tradycyjny grecki obiad. Znaleźliśmy również czas aby w spokoju wypić kawę i podziwiać panoramę całego miasta. 

Cały dzień minął tak szybko, że nawet nie wiem kiedy wybiła godz 17 a my musieliśmy wracać do portu na prom do Heraklionu.

 Gdybym dzisiaj miała jeszcze raz podjąć decyzję którą opcję wybrać to zdecydowanie byłaby to wycieczka 1-dniowa. W ciągu tych paru godzin spokojnie zobaczycie całe miasteczka ponieważ są one bardzo małe. Jeżeli natomiast chcecie zobaczyć zachód słońca musicie wybrać opcję 2-dniową ponieważ ostatni prom odpływa z Santorini o 17:30 a zachód słońca jest około godz. 20:30. Miejcie na uwadze że pogoda czasami lubi płatać figle i np. wczoraj zachód słońca prawdopodobnie nie był idealny jak zawsze ponieważ pojawiły się chmury. Przed taką wycieczką sprawdźcie dokładnie zachmurzenie na Santorini 

Z całego serca polecam Wam odwiedzić Santorini – te piękne białe domki z niebieskimi dachami w otoczeniu morza wyglądają spektakularnie, magicznie, po prostu cudownie. Nie dziwi mnie fakt, że każdy zakochuje się w tej wyspie od pierwszego wrażenia.

Komentarze do wpisu (1)

2 lipca 2022

cena takiej jednodniowej wycieczki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl